Vysávač Miele Compact C2 - víťaz testu

Compact C2 - víťaz testu

Vysávače Miele potvrdzujú svoju kvalitu

Spotrebiče Miele sú známe svojou špičkovou kvalitou, vďaka ktorej sa nachádzajú na najvyšších priečkach rozličných testov po celom svete. Ďalším z radu víťazov nezávislých spotrebiteľských testov sa stal vysávač Miele Compact C2 Powerline - tentokrát v domácom teste dTest 8/2017.

"Ak ste sa rozhodli pre vreckový vysávač, najlepšie vás špiny zbaví Miele Compact C2 Powerline SDAE1 ... vyniká predovšetkým na kobercoch a dobre si poradí i so zvieracími chlpmi..."           dTest 8/2017, s. 25.

Na tomto podlahovom vysávači oceníte perfektné výsledky vysávania, vysoký výkon 1 200 W, nerezovú teleskopickú trubicu pre pohodlné vysávanie, univerzálnu podlahovú hubicu pre všestranné použitie, alebo akčný rádius 10 m. Zaujímavá je tiež cena 209 Eur.

Z radu Compact si zákazník môže vybrať tiež porovnateľný model s rozšíreným príslušenstvom, a to Compact C2 Parquet Powerline. Tento model je vybavený podlahovou kefou Parquet Twister, ktorá je ideálna na šetrné a zároveň rýchle vysávanie citlivých tvrdých podláh. Vďaka jedinečnému otočnému kĺbu je navyše mimoriadne flexibilná.

Posledná šanca na vyšší výkon vysávača

Nezabudnite, že od 1. septembra 2017 vstupuje do platnosti ďalší stupeň úrovne energetickej náročnosti, ktorý redukuje menovitý príkon vysávačov. Od tohto dátumu sa môžu vyrábať len vysávače s menovitým príkonom nižším ako 900 W.

Na čo si dať pozor pri výbere vysávača?

Pre zákazníka je najdôležitejším kritériom vždy spotreba elektrickej energie. Nie je to však jediné kritérium, na ktoré by sme sa pri výbere mali zamerať.

Prachotesnosť
Asi nikto nechce, aby bol povysávaný vzduch plný nečistôt, prachu a alergénov znovu rozvírený po miestnosti. Zvyčajne to tak býva. Kvalitné výsledky vysávania zaručí len súhra viacerých prvkov: výkon, filtračný systém, kvalitný motor, použité materiály a aerodynamika prístroja. Filtračný systém AirClean od Miele, zložený z inovatívneho originálneho vrecka Miele HyClean, motorového filtra a vzduchového filtra, zabezpečí odfiltrovanie až 99,9 % jemného prachu.

Nekompromisná kvalita
Ak vás nebaví neustála komunikácia so servisom, zamerajte sa na kvalitné značky. Je známe, že všetky prístroje Miele, vrátane vysávačov, prechádzajú veľmi náročnými skúškami, napr. na životnosť až 20 rokov. Konkrétne vysávače absolvujú tzv. crash test (16 500 x prejsť cez prah), čo signalizuje mimoriadnu odolnosť opláštenia i pojazdových koliesok. Testuje sa tiež životnosť motora, navíjania kábla, hadica, či rukoväť.

Správna voľba pre cieľovú skupinu
Spokojnosť s vysávačom je podmienená tiež konkrétnymi požiadavkami. Máte doma kóliu, či perzskú mačku? Potom je pre vás ideálny prístroj Cat&Dog, ktorý sa vďaka turbokefe postará o perfektné odstránenie nie len zvieracích chlpov, ale i dlhých vlasov. Pre majiteľov parketových podláh sú optimálne prístroje Miele s označením Parquet, alergici by sa mali zamerať na štítku na hodnotu "trieda reemisie prachu".

Víťaz testu Compact C2 Powerline Kúpiť v e-shope