O nás

Dôvody rozhodnutia pre Miele Professional

Kvalita Miele Professional

Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Profesionálne prístroje Miele vyvíjajú inžinieri spoločnosti Miele a starostlivo vyberané komponenty sa vyrábajú prevažne vo vlastných kompetenčných závodoch v Nemecku a v Európe. German Engineering znamená pre nás predovšetkým to, že sme veľmi dôkladní pri detailoch. Aj pre malé vylepšenia vyvíjame veľkú námahu.

Môžeme tak, ako nik iný, v tomto odvetví garantovať najvyššiu životnosť výrobkov a 100 % kvalitu – vo všetkom, čo robíme.

 

Hospodárnosť Miele Professional

Predstih v kvalite Miele Professional sa natrvalo vypláca. Ak posudzujeme náklady počas celej doby životnosti našich výrobkov, prejaví sa maximálna miera hospodárnosti, s akou sa môžu naše výrobky prevádzkovať. Pre našich zákazníkov teda German Engineering znamená najvyššiu možnú hospodárnosť: dlhá životnosť, malá spotreba vody a energie – a to v spojení s rýchlejšími, bezpečnejšími pracovnými postupmi a dlhou, bezporuchovou technikou.

 

Výkon Miele Professional

Výkonnosť a dlhá životnosť našich robustných konštrukcií strojov presviedča bez ohľadu na to, aké požiadavky sa kladú na naše prístroje. Každý výrobok sa podrobuje finálnemu testovaciemu chodu a až keď bezchybne absolvuje všetky testy, je výrobok vhodný na použitie v praxi. Vytrvalo bežia, takže naši zákazníci sa môžu sústrediť na svoju odbornú činnosť: s istotou dodania perfektných výsledkov.

 

Ergonómia Miele Professional

Prístroje Miele Professional ponúkajú množstvo inteligentných funkcií a prispôsobujú sa každej individuálnej situácii podľa potreby. Mnohé z týchto procesov bežia automaticky, avšak práve vďaka voliteľným programovým parametrom sa dajú prístroje intuitívne a rýchlo ovládať. Prehľadné menu na textových displejoch nenechá žiadnu otázku otvorenú – pre všeobecnú bezpečnosť používateľa.

 

Servis Miele Professional

Náš servis začína už pred expedíciou výrobkov. Starostlivými analýzami potrieb spojenými s procesným plánovaním a detailnými výpočtami hospodárnosti. V dialógu s našimi zákazníkmi vypracujeme špecifické koncepty pre individuálny prípad použitia. Tak vznikajú systémové riešenia zodpovedajúce potrebám, ktoré garantujú bezpečné priebehy. V bežný pracovný deň sú naši servisní zamestnanci vždy pre našich zákazníkov k dispozícii. Prostredníctvom zosúladených servisných programov so zmluvami o údržbe ponúkame preventívny servis. Inšpekcie, ošetrovanie a údržba prispievajú k bezpečným pracovným procesom, k zachovaniu hodnoty prístrojov a tým aj k zaisteniu investície. Ak by sa však niečo prihodilo, môžeme vďaka našej celoplošnej servisnej sieti Miele Professional veľmi rýchlo reagovať – v zdravotníckej technike v mnohých regiónoch dokonca 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Filozofia

Miele Professional sa zameriava na výrobu priemyselných výrobkov pre oblasti použitia: umývanie riadu, technika pre práčovne, laboratórna technika, zubná a  zdravotnícke technika. Vždy tam, kde hľadáte inovatívne profesionálne výrobky s vysokým čistiacim výkonom a vysokými požiadavkami na hygienu, by mala byť značka Miele Professional prvou voľbou.

Viac o filozofii spoločnosti

História

Už viac ako 90 rokov tvoria ďalší základ úspechu spoločnosti Miele & Cie. KG priemyselne používané výrobky. Na začiatku vývoja to boli veľké práčky, neskôr prišli umývačky riadu a od 60-tych rokov 20. storočia medicínske výrobky. Od roku 2000 sa odvetvie Miele Professional vyvinulo od čisto výrobcu produktov k systémovému poskytovateľovi priemyselných riešení.

Viac o histórii spoločnosti

Manažment

Miele Professional International vedie pán Andreas Barduna (marketing / odbyt) a Michael Krimpmann (technika). Za operatívny obchod v oblasti Professional odbytovej spoločnosti Nemecko zodpovedá pán Martin Hübner.

Viac o manažmente spoločnosti

Obchodný vývoj

Vo finančnom roku 2022 spoločnosť dosiahla tržby 5,43 miliardy eur. To zodpovedá nárastu o 591,0 mil. eur alebo 12,2 %. V Nemecku bol obrat 1,47 miliardy eur. K 31. decembru 2022 zamestnávala skupina Miele celosvetovo približne 23 300 ľudí, z toho 11 900 v Nemecku.

Viac o obchodnom vývoji

Trvalá udržateľnosť

Pre spoločnosť Miele je trvalá udržateľnosť obchodovania založená na hodnotách a tradícii spoločnosti a je neoddeliteľným základom dlhodobého obchodného úspechu. Spoločnosť Miele je členom organizácie OSN pre trvalú udržateľnosť Global Compact a signatárom „charty rôznorodosti“. Každé dva roky zverejňuje spoločnosť Miele správu o trvalej udržateľnosti.

Viac o trvalej udržateľnosti