O nás

O nás

Najvyššia kvalita je naším mottom – Immer besser (Vždy lepší). Ako jediný výrobca testujeme naše výrobky na výkon až do 30 000 prevádzkových hodín. Či už ide o laboratórne nástroje upravované tak, aby boli čisté na vykonávanie analýz alebo o denne čerstvo vypranú bielizeň pre hotelových hostí: naše motto nás už viac ako 115 rokov poháňa k tomu, aby sme vyvíjali tie najlepšie riešenia pre našich zákazníkov. Aby oni zasa mohli svojim zákazníkom ponúknuť tú najlepšiu službu.

Dôvody rozhodnutia pre Miele Professional

Kvalita Miele Professional

Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Profesionálne prístroje Miele vyvíjajú inžinieri spoločnosti Miele a starostlivo vyberané komponenty sa vyrábajú prevažne vo vlastných kompetenčných závodoch v Nemecku a v Európe. German Engineering znamená pre nás predovšetkým to, že sme veľmi dôkladní pri detailoch. Aj pre malé vylepšenia vyvíjame veľkú námahu.

Môžeme tak, ako nik iný, v tomto odvetví garantovať najvyššiu životnosť výrobkov a 100 % kvalitu – vo všetkom, čo robíme.

 

Hospodárnosť Miele Professional

Predstih v kvalite Miele Professional sa natrvalo vypláca. Ak posudzujeme náklady počas celej doby životnosti našich výrobkov, prejaví sa maximálna miera hospodárnosti, s akou sa môžu naše výrobky prevádzkovať. Pre našich zákazníkov teda German Engineering znamená najvyššiu možnú hospodárnosť: dlhá životnosť, malá spotreba vody a energie – a to v spojení s rýchlejšími, bezpečnejšími pracovnými postupmi a dlhou, bezporuchovou technikou.

 

Výkon Miele Professional

Výkonnosť a dlhá životnosť našich robustných konštrukcií strojov presviedča bez ohľadu na to, aké požiadavky sa kladú na naše prístroje. Každý výrobok sa podrobuje finálnemu testovaciemu chodu a až keď bezchybne absolvuje všetky testy, je výrobok vhodný na použitie v praxi. Vytrvalo bežia, takže naši zákazníci sa môžu sústrediť na svoju odbornú činnosť: s istotou dodania perfektných výsledkov.

 

Ergonómia Miele Professional

Prístroje Miele Professional ponúkajú množstvo inteligentných funkcií a prispôsobujú sa každej individuálnej situácii podľa potreby. Mnohé z týchto procesov bežia automaticky, avšak práve vďaka voliteľným programovým parametrom sa dajú prístroje intuitívne a rýchlo ovládať. Prehľadné menu na textových displejoch nenechá žiadnu otázku otvorenú – pre všeobecnú bezpečnosť používateľa.

 

Servis Miele Professional

Náš servis začína už pred expedíciou výrobkov. Starostlivými analýzami potrieb spojenými s procesným plánovaním a detailnými výpočtami hospodárnosti. V dialógu s našimi zákazníkmi vypracujeme špecifické koncepty pre individuálny prípad použitia. Tak vznikajú systémové riešenia zodpovedajúce potrebám, ktoré garantujú bezpečné priebehy. V bežný pracovný deň sú naši servisní zamestnanci vždy pre našich zákazníkov k dispozícii. Prostredníctvom zosúladených servisných programov so zmluvami o údržbe ponúkame preventívny servis. Inšpekcie, ošetrovanie a údržba prispievajú k bezpečným pracovným procesom, k zachovaniu hodnoty prístrojov a tým aj k zaisteniu investície. Ak by sa však niečo prihodilo, môžeme vďaka našej celoplošnej servisnej sieti Miele Professional veľmi rýchlo reagovať – v zdravotníckej technike v mnohých regiónoch dokonca 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Filozofia

Miele Professional sa zameriava na výrobu priemyselných výrobkov pre oblasti použitia: umývanie riadu, technika pre práčovne, laboratórna technika, zubná a  zdravotnícke technika. Vždy tam, kde hľadáte inovatívne profesionálne výrobky s vysokým čistiacim výkonom a vysokými požiadavkami na hygienu, by mala byť značka Miele Professional prvou voľbou.

Viac o filozofii spoločnosti

História

Už viac ako 90 rokov tvoria ďalší základ úspechu spoločnosti Miele & Cie. KG priemyselne používané výrobky. Na začiatku vývoja to boli veľké práčky, neskôr prišli umývačky riadu a od 60-tych rokov 20. storočia medicínske výrobky. Od roku 2000 sa odvetvie Miele Professional vyvinulo od čisto výrobcu produktov k systémovému poskytovateľovi priemyselných riešení.

Viac o histórii spoločnosti

Manažment

Miele Professional International vedie pán Andreas Barduna (marketing / odbyt) a Michael Krimpmann (technika). Za operatívny obchod v oblasti Professional odbytovej spoločnosti Nemecko zodpovedá pán Martin Hübner.

Viac o manažmente spoločnosti

Vývoj obchodnej činnosti

V obchodnom roku 2018/2019 prispelo odvetvie Miele Professional vrátane talianskej dcérskej spoločnosti pre zdravotnícke technológie Steelco Group 621 miliónmi Eur do celkového výsledku spoločnosti Miele & Cie. KG vo výške 4,16 miliardy Eur. Zodpovedá to podielu obratu 14,93 %. V náročnom trhovom prostredí sa odvetviu Miele Professional znova podarilo zrealizovať nadpriemerný rast.

Viac o obchodnom vývoji

Trvalá udržateľnosť

Pre spoločnosť Miele je trvalá udržateľnosť obchodovania založená na hodnotách a tradícii spoločnosti a je neoddeliteľným základom dlhodobého obchodného úspechu. Spoločnosť Miele je členom organizácie OSN pre trvalú udržateľnosť Global Compact a signatárom „charty rôznorodosti“. Každé dva roky zverejňuje spoločnosť Miele správu o trvalej udržateľnosti.

Viac o trvalej udržateľnosti