Udržateľnosť v spoločnosti Miele

Immer Besser:
pre planétu – náš jediný domov

Prečo je pre nás udržateľnosť dôležitá

Naša planéta dnes prechádza rozsiahlymi zmenami, ktorých dôsledky ešte len pociťujeme.

Za lepšiu a udržateľnejšiu budúcnosť sme zodpovední všetci – od najväčších nadnárodných spoločností až po najmenšie domácnosti. „Immer besser“ predstavuje naše presvedčenie, že sa chceme vždy zlepšovať vo všetkom, čo robíme.

Heslo nás motivuje k vývoju ešte lepších, inteligentnejších spotrebičov, aby sa domácnosti a spoločnosti, ktoré ich používajú, stali udržateľnejšími – z generácie na generáciu.

Viac informácií o našej ceste k lepšej budúcnosti nájdete na tejto stránke.

Naše ciele do budúcnosti

Záchrana nášho spoločného prostredia je súboj s časom. Neustále preto rozvíjame naše ambiciózne ciele a rozširujeme naše záväzky. S týmito sľubmi chceme pokračovať na nami zvolenej ceste:

Udržateľnosť na všetkých úrovniach

Neustále pracujeme na tom, aby sa udržateľnosť stala významnou súčasťou každej fázy životného cyklu produktu – v celom hodnotovom reťazci a najmä vo fáze používania našimi zákazníkmi.

Výroba spotrebičov, ktoré nezanechávajú stopy

Našou ambíciou je vyvíjať najlepšie produkty a služby s čo najmenším vplyvom na životné prostredie – s cieľom dosiahnuť ich úplnú neutralitu CO₂.

Starým spotrebičom dávame nový život, čím zabraňujeme vzniku odpadu

Naším cieľom je vytvoriť kruhový hodnotový reťazec s nulovým odpadom, v ktorom sa všetky materiály použité v našich spotrebičoch na konci ich životného cyklu vrátia späť do cyklu.

 

Viac informácií o záväzkoch spoločnosti Miele v oblasti udržateľnosti nájdete v našej najnovšej správe o udržateľnosti.

 

 

Vedeli ste o tom?

Udržateľnosť neznamená zostať na mieste. Udržateľnosť považujeme za úlohu, aby spoločnosť Miele neustále napredovala – pri každom projekte a každej iniciatíve neustále pracujeme na tom, aby bola udržateľnosť základnou súčasťou našich inovácií.

Spoločnosť Miele vytvára inteligentné trasy

Spoločnosť Miele vyvíja dennú optimalizáciu trás pre servisné vozidlá s cieľom ušetriť kilometre a znížiť emisie.

 


 

Spoločnosť Miele pomáha spoločnosti McDonald's s inovatívnymi riešeniami pre práčovne

Spoločnosť Miele podporuje poprednú svetovú reštauráciu rýchleho občerstvenia McDonald's pri zhodnocovaní tuku, čím zároveň znižuje množstvo tuku, ktorý by inak skončil v odpadovej vode.
Získaný tuk sa používa na výrobu biopaliva.
 

  

Udržateľné projekty

Od každého z nás sa očakáva, byť aktívnejší v oblasti udržateľnosti. To platí aj pre nás a pre implementáciu našich cieľov. Sami to však nezvládneme. Spolu s etablovanými partnermi pracujeme na riešeniach, ktoré vytvárajú udržateľnejšiu budúcnosť. To dokazujú aj tieto projekty.

Výskum pre vyššiu energetickú účinnosť ​

Dom budúcnosti spája faktory inovácie, dizajnu a energetickej účinnosti. V projekte „MIMO“ (Minimal Input, Maximum Output), ktorý bol predstavený v rámci medzinárodnej súťaže „Solar Decathlon“ pre udržateľné bývanie, sme spoločne vyvinuli inovatívny systém tepelného čerpadla, ktorý využíva teplo generované kuchynskými spotrebičmi na vykurovanie a chladenie domov. Počas súťaže bol systém prvýkrát nainštalovaný v budove na otestovanie v reálnych bežných podmienkach a na zmeranie jeho energetickej účinnosti.

Bezodpadová domácnosť

Joost Bakker, jeden z popredných austrálskych odborníkov na udržateľnosť, vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Miele systém „Greenhouse Future Food System“. Dom s dvoma spálňami je uzavretý systém, ktorý poskytuje energiu, potraviny a domov pre svojich obyvateľov. Každý spotrebič Miele v dome bol starostlivo testovaný na zabezpečenie najvyšších štandardov úspory energie a účinnosti. ​

 

Obrázky: Earl Carter

Kodaň sa mení na zelenú

Spoločnosť Miele ako štandardný dodávateľ zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní prvého „zeleného mesta“ v Dánsku. Pre projekt v navrhnutej štvrti Kodane dodávame približne 15 000 domácich spotrebičov.

Chov včiel v okolí závodov Miele

Spoločnosť Miele podporuje iniciatívy zamestnancov v rôznych pobočkách v oblasti chovu včiel, ktoré rozozvučia polia okolo závodov a pozitívne vplývajú na miestne ekosystémy.

Použitie „ekologickej ocele“

V rámci pilotného projektu bude spoločnosť Miele v budúcnosti odoberať ekologickú oceľ od svojho partnera Salzgitter AG. Použitím tohto materiálu znížime emisie CO₂ z výrobného procesu o viac ako 66 %: Vďaka využívaniu zdrojov energie šetrných k životnému prostrediu a opätovnému použitiu oceľového šrotu. Týmto krokom prispieva spoločnosť Miele k ďalšiemu znižovaniu emisií z nakupovaného tovaru a služieb.

Spoločne dosiahneme viac

Malé zmeny v našom bežnom živote môžu mať veľký vplyv na našu planétu – najmä keď sa zapojí každý. Nasledovné vychytávky v domácnosti vám pomôžu efektívnejšie používať spotrebiče Miele a zabezpečiť, že aj doma môžete prispieť k udržateľnosti.

Miesto v chladničke

Preplnená chladnička už nedokáže účinne chladiť potraviny a spotrebuje viac energie. Odporúčame Vám preto nechať vždy trochu voľného miesta.
 

Starostlivé zaobchádzanie s pracími prostriedkami

Dôkladné dávkovanie čistiacich výrobkov pomáha šetriť životné prostredie. S TwinDos – automatickým dávkovaním od Miele – je dávkovanie ešte jednoduchšie a môžete ušetriť až 30 % pracieho prostriedku*.

* V porovnaní s manuálnym dávkovaním

Pranie jednotlivých kusov šetrné k zdrojom

Na úsporu vody a energie naplňte práčku čo najviac, ak to textílie dovoľujú. Funkcia SingleWash Miele pomáha šetriť zdroje aj pri praní jednotlivých kusov.

  

Obehové hospodárstvo

Naša planéta má obmedzené zdroje. To znamená, že produkty nemôžeme jednoducho použiť a vyhodiť. Namiesto toho musíme prejsť na obehový systém, v ktorom zabezpečíme dlhšiu životnosť spotrebičov, v prípade potreby ich opravíme, opätovne použijeme a recyklujeme súčiastky a materiály, aby sme zabránili vzniku odpadu. To všetko pomáha znížiť našu ekologickú stopu.

Lepšia výroba pre dlhšiu životnosť

Spoločnosť Miele testuje väčšinu svojich domácich spotrebičov na životnosť 20 rokov. Ak chcete zistiť, ktoré produkty sme testovali, navštívte našu webovú stránku Prísľub 20-ročnej životnosti a dozviete sa viac.

Všetky naše pobočky sú CO₂ neutrálne

Miele sa zaviazalo k iniciatíve SBTi (Science Based Targets) a na všetkých svojich pracoviskách je uhlíkovo neutrálny (rozsah 1&2). Dôležitý míľnik na tejto ceste: od roku 2019 do roku 2030 znižujeme emisie vo fáze používania našich produktov (rozsah 3.11) o 15 %, keďže tieto emisie predstavujú najväčší podiel našej celkovej stopy CO₂.

Vaše právo na opravu

V našom centrálnom sklade sa vždy nachádza viac ako 70 000 originálnych náhradných dielov Miele. To nám umožňuje zabezpečiť dostupnosť náhradných dielov aj dlho po ukončení výroby spotrebičov – až 15 rokov, najmenej však 10 rokov po ukončení sériovej výroby.

Impact Hub Berlín

Krok za krokom zlepšujeme náš vplyv na udržateľnosť. Na dosiahnutie našich cieľov vytvárame silné partnerstvá s inovatívnymi ľuďmi – v rámci spoločnosti a mimo nej. Spoločnosť Impact Hub v Berlíne je správnym miestom, ak ide o spoluprácu v oblasti udržateľnosti. Vďaka spoločnosti môžeme spolupracovať so start-upmi a zamerať sa na špeciálne na aspekt obehového hospodárstva.

„Immer besser“ znamená neustále sa starať

Ako rodinný podnik veríme, že budúcnosť musí byť udržateľná – a že naša zodpovednosť nekončí pri bráne továrne. Snažíme sa preto, aby všetko, čo robíme, bolo udržateľnejšie, a pomáhame ostatným robiť to isté. Iba spoločne môžeme vyriešiť výzvy, ktorým čelí náš svet.

Udržateľnosť berieme vážne

Viac ako 50 % nášho rozpočtu na výskum a vývoj investujeme do vývoja udržateľnejších spotrebičov a služieb. Veľká časť našich práčok Miele predávaných v roku 2020 má najvyššiu účinnosť na trhu.

Kvalita = dlhá životnosť

Už od založenia spoločnosti je základom filozofie našich produktov používanie vysokokvalitných materiálov a sofistikovaných výrobných metód na výrobu produktov s mimoriadne vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. S odolným spotrebičom Miele si tak môžete byť istí, že spotrebujete menej.


Spoľahlivý partner

Zamestnávame viac ako 22 300 ľudí, ktorých spokojnosť je pre nás na prvom mieste. Prostredníctvom rôznych ponúk v oblasti ľudských zdrojov podporujeme všetkých našich zamestnancov a zaväzujeme sa byť spoľahlivým partnerom pre priemysel a spoločnosť.

Naši ambasádori

Na svojej ceste za lepšou budúcnosťou sa stretávame s lídrami v oblasti udržateľnosti. Vo videách „Príbehy o našom jedinom domove“ sa zameriavame na úsilie našich ambasádorov, ktorí skutočne prispievajú k zmene tým, že sa vždy snažia robiť veci lepšie. V tomto duchu žijeme aj my v spoločnosti Miele, a to tak v našich hodnotách, ako aj v našom úsilí o udržateľnosť.

1. časť: Norbert Niederkofler

Norbert Niederkofler čerpá inšpiráciu zo svojho domova – prírody Južného Tirolska. Jeho prísľub variť eticky a získavať suroviny z miestnych zdrojov sa stal základným pilierom gastronomickej revolúcie, ktorú nazval „Cook the Mountain“.

Jeho filozofia sa zakladá na úcte k ľuďom, produktom a našej planéte. To sa odzrkadľuje aj v charaktere spoločnosti Miele, ktorá sa snaží robiť viac s menším množstvom, predchádzať plytvaniu a neustále optimalizovať dodávateľské linky. Ide o nekompromisnú kvalitu produktov, ktoré vydržia.

2. časť: Kyle Connaughton

Kyle Connaughton vedie spolu s manželkou Katinou reštauráciu SingleThread v kalifornskom okrese Sonoma ocenenú troma michelinskými hviezdičkami. Katina Connaughtonová je navyše zodpovedná za pridruženú farmu SingleThread Farm.

Sezónnosť produktov z ich farmy rozhoduje o všetkom: od toho, čo skončí na tanieri, až po zvyšky, ktoré sa vrátia na farmu, aby vyživovali pôdu. Tento obehový spôsob fungovania a udržateľnosť, ktoré sú základom podnikania, sa objavujú všade – na farme aj v reštaurácii: vytvárajú zážitky, ktoré pomáhajú ľuďom lepšie sa spojiť s planétou a medzi sebou navzájom, neúnavne pracujú na zlepšovaní a delia sa o poznatky, ktoré nadobudli, s miestnou komunitou.

Udržateľnejšia výroba

V spoločnosti Miele neustále skúmame nielen udržateľnejší spôsob výroby a služby. Takisto sa snažíme podporovať udržateľnejšiu spotrebu. Ak chcete inšpirovať ostatných, mali by ste ísť príkladom. Preto naďalej pracujeme na zlepšeniach – napríklad sa snažíme o produkciu nulového odpadu pri výrobe nášho sortimentu. Od používania opakovane použiteľných fliaš na vodu a nabíjateľných batérií až po bezpapierový proces a kompenzáciu vyprodukovaných emisií. Za udržateľnejšiu produkciu filmu, ktorú sme zaviedli počas natáčania série „Príbehy o našom jedinom domove“, získala spoločnosť Miele ocenenie Green Seal by Environmental Media Association.

Správa o udržateľnosti spoločnosti Miele

Nová správa o udržateľnosti spoločnosti Miele je teraz k dispozícii na stiahnutie. Spoločnosť Miele v nej potvrdzuje svoj sľub k cieľom trvalo udržateľného rozvoja (SDG), ktoré zverejnila Organizácia Spojených národov, a zaväzuje sa k dodržiavaniu 2-stupňového cieľa v rámci medzinárodnej politiky v oblasti klímy. Tak ako predchádzajúce správy, aj v tomto prípade sa spoločnosť riadi usmerneniami pre podávanie správ organizácie Global Reporting Initiative (GRI).*

Aktualizácia správy o udržateľnosti 2023

 

 

Správa o udržateľnosti z roku 2021

  

Správa o udržateľnosti z roku 2019

  

Kontakt

V prípade otázok týkajúcich sa redakčného obsahu sa neváhajte obrátiť na pracovisko komunikácie o udržateľnosti oddelenia tlače a styku s verejnosťou spoločnosti Miele.: sustainability@miele.com